Publikováno

Kurz Šití dětských bot

Ručně šité dětské boty

Botky, které nemá žádné jiné dítko pod sluncem? Tak jen do toho, pomocí videokurzu Šití dětských bot může proniknout do světa ševců úplně každý! Stačí sebrat odvahu a pustit se do tvoření. K výrobě dětských bot totiž stačí kůže, nůžky, jehla a nit a jde se na to! Tedy samozřejmě krok za krokem v rámci videokurzu, který vede zkušená lektorka. Sama jich ušila stovky, proto ví, jakým chybám se vyhnout a naopak poradí, jak vše zvládnout bez potíží. Kurz je vhodný pro úplné začátečníky i pokročilé švadlenky, které vymění látku za kůži a pustí se do tvorby bot, které budou zcela jedinečné a děti z nich budou nadšené. Tak neváhejte. Vstupte do kurzu a naučte se šít dětské boty!

Vstup do kurzu je zdarma a nezavazuje vás k nákupu

Jak na šití dětských bot

Na začátku lektorka s dlouholetou praxí a stovkami párů ušitých bot představí kurz, který je určený pro každého, kdo rád tvoří. U mírně pokročilých je možné rovnou začít šít dětské botičky. Všichni ostatní, co teprve s šitím z kůže začínají, by měli nejprve vyzkoušet ušít si peněženku. Nebo ještě lépe, absolvovat kurz Šití bot pro začátečníky. Po zvládnutí tohoto úkolu už nestojí nic v cestě za ušitím krásných a originálních botiček. Výhodou videokurzu je, že si jej lze pustit online kdykoli, navíc je možné se vracet k jednotlivým lekcím opakovaně.

Malování na kůži

Čím si zpestřit hned první lekci tohoto jedinečného videokurzu? Lektorka naučí sledující základním dovednostem při práci s kůží. A co jiného potěší děti než originální obrázek nebo vzory, které nemá na botičkách nikdo jiný? Začátek kurzu je proto kreativní vzpruhou a lektorka poradí triky, jak ozdobit kůži akrylovými fixami a jakým způsobem lze botičky ozdobit, aby byly unikátní a děti z nich byly nadšené.

Vstup do kurzu je zdarma a nezavazuje vás k nákupu

Psaníčko a peněženka jako předstupně pro botičky

V dalších dvou online lekcích je nutné si nacvičit šití z kůže. A jak jinak než vytvořením krásného psaníčka a malé peněženky? Střih na psaníčko je důležitým předstupněm pro následné střihání kůže na botičky. Šití peněženky je přípravka pro další tvoření, kterým jsou vysněné botičky, které nemá nikdo jiný na světě.

Dokonalý střih je základem pro botky jako z pohádky

V dalších třech lekcích se účastníci videokurzu naučí připravovat střih na spodní stélku botiček. Nejprve se začíná přípravou rámečku na střih pro základní velikost v jedné lekci, pokračuje se vyznačením a přenášením dírek do střihu a následným vystřihnutím ve zbylých dvou online sezeních. Stejným způsobem následuje střih vrchního dílu, kdy lektorka opět ve třech videích vysvětluje, jak postupovat, aby byly botičky jako z pohádky. Začátky mohou být ale těžké, proto je výhodou tohoto kurzu, že se k jednotlivým lekcím lze kdykoli vrátit.

Lepení a šití, už bude hotovo?

V následujících lekcích se průvodkyně tímto kurzem zaměří nejen na materiály, ze kterých je vhodné šít boty, ale také na podešev, která se bude později lepit. Dále už čeká účastníky kurzu příprava dírek na šití a samotné šití paty, posléze jazýčku a sešití vrchní části boty a stélky. V předposledním dílu se ještě utahují stehy a zapošívá, aby se v poslední videolekci mohly provést dokončovací práce. Botky jsou hotové, stačí nasadit a pochlubit se tím nejkrásnějším a nejoriginálnějším dárkem!

Vstup do kurzu je zdarma a nezavazuje vás k nákupu