Publikováno

Kurz Šití kožených kabelek

Originální ručně šité kabelky

V obchodech se nenašla ta pravá? Jednou nesedí barva, jindy zase tvar nebo zapínání a délka popruhu? Není nic snazšího než si vytvořit svou vlastní koženou kabelku, která bude splňovat veškeré požadavky na vzhled i velikost. K tomu vznikne pod vašima rukama od prvního návrhu, po střih až po finální výrobek. Nikdo jiný takovou kabelku mít nebude, jen vy! Už proto stojí za to vstoupit do online kurzu Šití kožených kabelek a ponořit se do světa, kterému jinak vévodí světoznámé módní domy!

Vstup do kurzu je zdarma a nezavazuje vás k nákupu

Kůže jako výzva

V úvodní části profesionální módní návrhářka s mnohaletou praxí představí kurz, který má dvě části. V prvních dvou neplacených lekcích se lektorka zaměří na naprosté základy, které jsou potřeba pro vyrobení vlastní ručně šité kožené kabelky. Samozřejmě je potřeba kůže, ale jakou vybrat? Právě na tuto otázku se dozví odpověď účastníci kurzu. Je však potřeba také nářadí, ale není třeba se děsit vícenákladů za sedlářské potřeby. Na celý kurz postačuje jen to, co mají lidé běžně doma nebo v garáži. Nesmí chybět ani téma kování.

Úvodní video ke kurzu šití kožených kabelek

První kožený výrobek je na světě!

A hned během druhého online sezení může vzniknout první kožený výrobek. Na stojánku na mobil se přihlášení sledující seznámí s prací s kůží, naučí se ji krájet, děrovat a leštit. Kurz zvládnou i úplní začátečníci, jak říká sama průvodkyně kurzu, stačí umět přišít knoflík a mít chuť se pustit do práce! Třetí video online kurzu, který lze sledovat odkudkoli, seznamuje s obsahem placené části, ve které se postupně účastníci naučí vyrobit pouzdro na karty a vizitky, aby se mohlo přistoupit k samotné tvorbě kožené kabelky.

Jak ušít kabelku

Jak postupovat? Právě na vysvětlení úplných základů je dalších pět lekcí, které se již věnují samotné výrobě kabelky. Musí se samozřejmě začít šablonou a různými úpravami, pokračuje se jejím složením do výsledného tvaru a přípravou zámečku. Na šabloně nesmí chybět všechny potřebné značky, protože po seznámení s druhým typem zámku se již šablona přenáší na samotnou kůži a jde se vykrajovat.

Krok za krokem k vysněné kabelce

Výroba kabelky je především o radosti, je nutné postupovat krok za krokem, aby finální výrobek vypadal famózně. A to se jistě podaří! V další lekci učí lektorka krájet malé dílky nebo vysekávat otvory, pokračuje se leštěním kůže a připevňováním zámečku. Nechybí vnitřní kapsička nebo poutko? To jsou témata dalších videí! A jde se pomalu do finále, protože je na řadě montáž a samotné šití ručním stehem. V dalších krocích se účastníci naučí připevňovat řetízek nebo vytvořit textilní popruh. Je hotovo, nová kabelka je na světě. A jak o ni pečovat? To si nechává lektorka na samotný závěr, ale věřte, že kožená kabelka vydrží takřka vše a bude vypadat skvěle po dlouhá léta!

Vstup do kurzu je zdarma a nezavazuje vás k nákupu