Publikováno

Kurz Šití bot pro začátečníky

Kurz šití bot

Kurz Šití bot pro začátečníky patří k těm, po jejichž absolvování získá účastník neuvěřitelné dovednosti. Ty lze mj. využít i doma pro šití kvalitních bot nejen pro sebe, ale i své blízké. Je sice pravdou, že i lektorka kurzu upozorňuje, že to není příliš jednoduchá činnost. Výhodou je však to, že po zvládnutí kurzu můžete začít šít neomezeně, neexistuje totiž nic, co by vás mělo zastavit. Know how, které vám bude poskytnuto, je možno využívat prakticky každý den. Neváhejte příliš dlouho, o kurz je velký zájem. 

Vstup do kurzu je zdarma a nezavazuje vás k nákupu

Co kurz šití bot přináší účastníkům?

Kurz Šití bot pro začátečníky účastníků přinese jisto jistě nevšední zážitek a nové dovednosti. Mimo to každému po něm zůstanou originální a nevšední boty, které bude moci nosit nejen ve svém volném čase. 

Exkurz do metodiky

Možná to pro vás bude nová informace, ale boty se šijí už velkou řadu let. A protože jde o disciplínu, která má své kořeny v daleké historii, tak nelze vymýšlet příliš mnoho novinek. Znamená to jediné, není člověka, který by si mohl nechat způsob šití bot patentovat, a proto je možné jej po naučení nejen praktikovat, ale i vyučovat. Vyrobená bota, tak bude vaše a nikdo vám ji nebude moci vzít. 

 • U bot je vždy chráněn vzhled a design. Funkce bot a způsob jejich výroby a zpracování chráněn být nemůže. 

Ze zmíněného je patrné, že každá bota vyrobená na kurzu Šití bot pro začátečníky je originálem, který patří svému stvořiteli a je jen jeho volbou, jak s nimi naloží.

Životnost ručně šitých bot

Kurz Šití bot pro začátečníky naučí každého účastníka šít boty, jejichž životnost je závislá na způsobu nošení a zacházení. Boty ušité na kurzu jsou určeny především pro běžné vycházkové nošení, sama lektorka je nosí všude, ale nedoporučuje je nosit na vysokohorskou turistiku nebo u moře. Důvodem je bezpečnost. 

O boty se starejte!

Nejen o vlastnoručně ušité boty byste se měli pořádně starat a dodržovat základní pravidla:

 • Ošetření voskem
 • Boty berte na nohy pouze suché
 • Po dešti je nechte vždy řádně vyschnout

V případě, že dodržíte tato jednoduchá pravidla, tak boty z kurzu Šití bot pro začátečníky mohou vydržet i déle než dva roky. 

Cena kurzu je zanedbatelná

Kurz Šití bot pro začátečníky a jeho cena je velmi zajímavá. Je třeba si uvědomit, že nezaplatíte za jedny nebo dvoje boty, které zvládnete ušít během několika lekcí. To by nebylo vhodné porovnání. Platíte však za dovednosti a ty vám nikdo nevezme. A k tomu za snadnou možnost studia online, která je naprosto skvělá, protože se můžete učit z pohodlí domova. 

Vstup do kurzu je zdarma a nezavazuje vás k nákupu

Základní popis kurzu

Kurz Šití bot pro začátečníky nabízí účastníkům několik lekcí, během kterých se krůček po krůčku naučí nejen šít boty, ale vyrobí si i moc pěkné náramky nebo peněženku. Právě na nich je možné získat základní dovednosti, které se hodí při šití bot, které budou skvěle sedět na noze. A věřte, že za boty z kurzu je možné zaplatit i několik tisíc korun v obchodě nebo u profesionálního obuvníka. A vašimi náklady bude pouze materiál a pomůcky, které můžete využít opakovaně. 

Co se v kurzu naučíme?

V průběhu kurzu Šití bot pro začátečníky se naučíte mnoha novým dovednostem. Nejprve se spolu se zkušenou lektorkou zaměříte na pomůcky potřebné pro práci s kůží. Následovat budou praktické dovednosti jako je stříhání, slepování a sešívání kůže. Poté již pod vašima rukama začnou vznikat krásné výrobky jako jsou kožené náramky a peněženky. Právě na nich se mnohé naučíte, abyste mohli přejít na samotné šití bot. 

 • Šití bot je vysoce zábavnou činností, která má své postupy:
  • Střih boty – velmi důležitá počáteční lekce, na které se naučíte správně stříhat kůži na boty
  • Značení bot
  • Barvení bot – lekce, kterou oceníte v případě, že nemáte rádi mdlé boty
  • Broušení a lepení bot
  • Bouchání dírek – bez tkaniček by vaše boty nebylo možné nosit, proto je třeba pro ně připravit dírky
  • Samotné šití bot
  • Lepení podrážky
  • Broušení a příprava tkaniček
  • Důležité máčení a dobarvování bot – boty musí na nohu padnout a být pohodlné, i proto využijeme tzv. máčení
  • Akrylátový lak

A co lektorka?

Lektorka kurzu Šití bot pro začátečníky se vám představí hned při první lekci. Věřte, že jde o zkušenou „paní učitelku“, která zábavnou a velmi příjemnou formou naučí každého šít boty. Navíc přidá i velké množství tipů, triků a rad, které je možno využít při práci s kůží. Zásadní je i to, že se společně naučíte pracovat s chybou, tedy něčím, co se stát může, ale vždy jde napravit. 

Po absolvování kurzu si samostatně troufnete vyrobit si náramek, peněženku, ale i vysněné boty a to nejen pro sebe, ale i své blízké, kteří je určitě ocení. A pokud se ptáte na bonus? Pak věřte, že po absolvování kurzu Šití bot pro začátečníky budete mít tolik informací, že v případě trocha vůle a chutě byste se touto činností mohli i živit. 

 • To vše se můžete naučit z pohodlí domova díky cenově velmi přijatelnému online semináři (videokurzu). Nemusíte tak cestovat po naší vlasti a platit drahé ševce lektory, kteří by vás vše naučili. Tak neváhejte a přihlaste se hned a získejte úchvatné dovednosti.

Vstup do kurzu je zdarma a nezavazuje vás k nákupu