Publikováno

Kurz Šití pantoflí aneb nazouváků pro začátečníky

Lektorka kurzu a ručně šité pantofle

Prodávané pantofle nejsou pohodlné nebo nesedí velikost? Domácí obuv je důležitá, protože přispívá k maximálnímu komfortu ve volném čase, proto jsou nároky na papuče tak vysoké. Jenže, kde takové sehnat? Vámi vysněné nikde neprodávají? Nezbývá, než si ušít vlastní pomocí online kurzu Šití pantoflí aneb nazouváků pro začátečníky, kde se krok za krokem naučí úplně každý ušít vlastní domácí botky. A co víc? Vlastní tvorbou může každý tvůrce potěšit také členy rodiny nebo přátele!

Vstup do kurzu je zdarma a nezavazuje vás k nákupu

Práce s kůží

Kurz Šití pantoflí aneb nazouváků pro začátečníky je otevřený úplně každému, kdo miluje tvoření. Je vedený zkušenou lektorkou, která seznamuje účastníky s postupem, jak si snadno ušít vlastní boty na doma z pravé kůže. Kurz je rozdělený na neplacenou a placenou část. V rámci prvních dvou lekcí, které jsou zdarma, se mohou přihlášení seznámit s prací s kůží a naučit se používat jednotlivé pomůcky, které jsou potřeba. V rámci tréninku si pak může každý vyzkoušet ušít kapsičku na mince.

Kurz šití pantoflí úvodní video

První botička je na světě!

Další čtyři lekce v rámci placené části mají společné téma a tím je šití botičky, která poslouží jako přívěsek nebo ozdoba. V rámci těchto čtyř seancí se účastníci naučí veškeré dovednosti, které budou později potřebovat pro šití skutečných nazouváků. Je totiž potřeba se seznámit se střihem a jakým způsobem jej přenést na kůži a vystřihnout. V dalších částech se pak zájemci dozví, jak jednotlivé části lepit, následně sešít a samozřejmě ani u miniaturní botky nesmí chybět podrážka, i tu je potřeba správně přilepit.

Vlastní pantofle na míru

Jak postupovat při šití domácích pantoflů? Zkušená průvodkyně odpoví na veškeré otázky, které během pracovního zápolení nastanou. Samotnému šití domácích bot se věnuje v jednotlivých částech, přičemž se začíná samozřejmě obkreslením nohou. Následuje část, ve které se střihá podle vzoru, jedná se tedy bezesporu o nejdůležitější video celého procesu vzniku domácí obuvi. Následuje přenesení střihu, barvení a voskování kůže.

Od lepení přes šití až k tvarování

Ručně šité pantofle přináší několikeré potěšení, nejprve radost z tvoření a poté z nošení vlastnoruční práce. V dalších pěti videích se proto průvodkyně kurzu zaměří na vysvětlení, jak lepit kůži nebo jak vybouchat dírky, které poslouží k šití sedlářským stehem. Zbývá přilepit podrážku a vytvarovat boty, aby nebyly placaté. Hotovo! První papuče na míru jsou na světě a mohou pro radost bližních vznikat další a další boty na míru. Stačí jediné – přihlaste se do online kurzu, který je otevřený úplně každému a začněte tvořit!

Vstup do kurzu je zdarma a nezavazuje vás k nákupu