Publikováno

Kurz Šití balerínek pro začátečníky: Vládněte jehlou a kůží jako mistr švec

Ručně šité balerínky

Stále více lidí se zajímá o to, jaké boty obouvá. A to nejen s myšlenkou na módu. V čem tkví výhody ruční výroby obuvi a proč se pustit do šití balerínek? Dozvíte se v tomto kurzu, který hravě zvládnou i úplní začátečníci.

Vstup do kurzu je zdarma a nezavazuje vás k nákupu

Starejte se o své nohy, ať vás dobře nesou

Statistici spočítali, že za život konkrétně průměrný Čech ujde 87 600 kilometrů. Což je pro ilustraci asi tolik, jako kdyby dvakrát obešel celou zeměkouli.

Na naše nohy jsou proto kladeny značné nároky. Špatně zvolená obuv jim mimořádně škodí. Způsobovat může deformace chodidel v podobě zhroucené nožní klenby, vbočeného palce a mnoha dalších nepříjemných projevů. Nevhodné boty se nám mohou „postarat“ i o bolesti zad nebo dokonce hlavy. Péče o nohy je tak pro řadu lidí už stejně samozřejmá jako například péče o chrup či chození ke kadeřníkovi.

V souvislosti se zvýšeným zájmem o to, v jakém stavu jsou naše nohy a co si obouváme, se také objevil nový fenomén s názvem barefoot.

Barefoot boty jsou takové boty, které pracují s myšlenkou, že nejvhodnější obuv je taková, která vás maximálně přiblíží chození naboso. Proto se těmto botám někdy také říká jednoduše česky bosé boty. Typická je pro ně široká špička a tenká pružná podrážka.

Takové barefoot boty si přitom může dopřát každý. A to i za předpokladu, že v obchodě nenašel model, který by se mu zrovna líbil.

Co vás čeká v kurzu šití bot

Našli se totiž i tací, kteří se neváhali pustit do výroby bot sami. A o své znalosti a dovednosti se teď dělí. Kurzy domácího šití obuvi jsou aktuálním trendem.

Šití bot samozřejmě je řemeslem a to vyžaduje jistou zručnost i zkušenost. Nicméně kurz je podán velmi srozumitelně a s ohledem na naprosté začátečníky. Jednoduché baleríny si po jeho absolvování ušije i prakticky každý.

V kurzu se přehledně naučíte, jak boty nastříhat, správné značení, barvení, broušení, lepení. Pokračovat se bude boucháním dírek a šitím bot. V závěrečných lekcích nás čeká lepení podrážky, broušení a příprava tkaniček a zapomenout nesmíme ani na máčení a dobarvování bot. Svoje úsilí završíme akrylátovým lakem.

A pozor, moderní forma takovýchto kurzů je pochopitelně virtuální. V době, kdy je sociální distancování více než žádoucí tak ani nemusíte opustit svůj domov. Navíc využijete efektivně volný čas a něco nového se díky kurzu šití balerínek i naučíte.

Do prvních lekcí můžete vstoupit zdarma, abyste si mohli vyzkoušet, co vás čeká. Zbytek kurzu je zpoplatněný, když však uvážíte cenu jediného páru obuvi v obchodě, zjistíte, že kurz se opravdu vyplatí.

Potřebný materiál i pomůcky můžete sehnat také bez problémů na internetu, pokud nechcete obcházet kamenné obchody, případně nemáte specializovaného obchodníka dostupného.

Proč se pustit do ručního šití balerínek

A až se naučíte šít balerínky, můžete se posunout na další úroveň a vytvořit si i jiné boty. Ve světě domácího šití obuvi je stále co objevovat a s každým dalším párem vám práce půjde od ruky lépe a lépe.

Radost z dobře odvedeného díla přitom není to jediné, čím si vás vlastnoručně šité boty podmaní. Oproti sériové výrobě vám navíc mnohem lépe padnou, nebudou nikde tlačit a od první chvíle se v nich budete cítit doslova jako v papučích.

Patříte k těm, jimž se zdá nabídka v obchodech příliš usedlá, nemoderní nebo naopak zase až příliš výstřední a nenositelná? Vlastnoručně šité boty vám umožní projevit svou kreativitu naplno. Navrhněte si sami takový design, který vám nejvíce vyhovuje.

S klidem můžete zapomenout i na boty, které se po prvních několika krocích rozlepí. Kvalitní ruční práce se v obchodech objevuje jen zřídka. Přednost dostává levná sériová výroba. U bot ušitých svépomocí máte jedinečnou možnost jejich zpracování přímo ovlivnit. Jinými slovy: Jak kvalitní si je ušijete, takové je zkrátka budete mít. Tak dejte se do toho!

Vstup do kurzu je zdarma a nezavazuje vás k nákupu