Publikováno

Kurz Ruční šití kožených rukavic

Kurz Ruční šití kožených rukavic obrázek

Proniknout do tajů rukavičkářského umění? Není nic snazšího. Nyní máte možnost naučit se šít pravé kožené rukavice a s pomocí kreativní sady vytvořit jedinečné dílo, na které budete pyšní. Vaše ruce si zaslouží péči, kterou jim zajistí pouze kožené rukavice. V kurzu se naučíte v rámci videolekcí krok za krokem ušít rukavice, za které se nebude stydět ani pravá rukavičkářka. Jedna z posledních vyučených rukavičkářek je také průvodkyní online kurzu, který je určený pro všechny milovníky jehly a nitě. Stačí se přihlásit do kurzu a začít tvořit.

Vstup do kurzu je zdarma a nezavazuje vás k nákupu

Jak ušít rukavice?

V úvodní části rukavičkářka s dlouholetou praxí a lektorka v jedné osobě se zaměří na představení kurzu, jehož cílem je vytvořit jedinečné kožené rukavice, které budou ozdobou, ale mohou být také unikátním a vlastnoručně vyrobeným dárkem pro blízké a přátele. Historie rukavičkářství sahá v Česku do 19. století a v minulosti se jen v Dobříši, v srdci tohoto tradičního rukodělného řemesla, výrobou rukavic živilo na 7 500 lidí. Dnes se můžete naučit šít rukavice z jakéhokoli místa v České republice díky unikátnímu online kurzu.

Pomůcky pro šití rukavic

Lektorka v prvních dvou lekcích seznamuje účastníky s pomůckami, které budou k výrobě vlastních kožených rukavic potřeba. Důležité je měření ruky, aby rukavice sedly jako ulité. Pomocí sady s připraveným střihem rukavice, palce a vložky pak zvládne pomocí kurzu vytvořit své vlastní rukavice úplně každý. A jaké rukavice jsou nyní nejvíce trendy? Kromě řidičských také golfové, střelecké nebo jezdecké!

Klíčem k originalitě je zdobení

Krásné rukavice se poznají podle šití a výšivky, můžete si tak vyrobit originální, které vám bude každý závidět. A právě v další lekci se odbornice v oboru kožedělné výroby zaměří na zdobení a dopodrobna vysvětlí, jak vytvořit překrásnou a jedinečnou výšivku, která bude klíčovým prvkem vašich nových kožených rukavic.

Palec i šichtle musí sedět!

V dalších třech lekcích se účastníci dozví, jak postupovat v tvorbě kožených rukavic, především při vsazování palce a jeho všití do výřezu. Poté se pokračuje takzvanými šichtlemi, což jsou vložky mezi prsty, které jsou nadmíru důležité, aby rukavice dobře seděly a šlo pohodlně ohýbat prsty. Jak vyměřit délku a kde sešít? Přesně tím se zabývá jedna lekce, ke které se v rámci online kurzu můžete kdykoli vrátit.

Poprvé na rukou

V předposledním videu si konečně můžete své ušité rukavice vyzkoušet, abyste mohli dokončit poslední úpravy. Z toho důvodu je lekce nejdelší, protože pomalu, ale jistě se blížíte do finále. Stačí ještě vsadit podšívku, aby byly rukavic pohodlné na nošení. Hotovo! Rukavice, které nemá nikdo jiný na světě, jsou připravené na nošení. Svět rukavičkářství otevírá své brány všem, co milují tvoření, současně chtějí obdarovávat svými bezkonkurenčními výrobky také své blízké. A vlastnoručně vyrobené kožené rukavice jsou tím nejkrásnějším dárkem!

Vstup do kurzu je zdarma a nezavazuje vás k nákupu